DIY Beeswax wraps – Mehiläisvahakääreet-kurssi

18,00 

8.1. 2020 Uusi vuosi, uudet paremmat tavat!

Tässä käytännön ratkaisu omaan vähämuovisempaan elämään.

Tule tekemään omat mehiläisvahakääreet eli beeswax wrapit lahjaksi tai omaksi iloksi. Wrapit toimivat loistavasti ruokakääreinä tai astian päällä suojana, korvaten inhan elmukelmun.

 

Varastossa

Kuvaus

Muovi on vihoviimeinen juttu ja sitä on ihan liikaa! Mutta meilläpä on hyvä jippo, millä pääset hyvin alkuun muovin vähentämisessä: kotioloissa elmukelmun saattaa korvata mainiosti beeswax wrapeillä eli mehiläisvahakääreillä.

Tule meille kokeilemaan, miten ne tehdään – tosi helppoa ja hauskaa hommaa!

Meillä on kankaita ja muut tarvikkeet eli mukaan et tarvitse muuta kuin iloisen mielen.

Tämä puuhailu sopii myös ryhmille, joten jos sulla on jo porukka kasassa, niin tulkaa yhdessä  tekemään! (Näistä tulee myös ihania pikku lahjoja, joita voi jemmata varastoon valmiiksi vuoden varrelle!)

 

Hintaan kuuluu kolme kappaletta beeswax wrappejä ja ihania kierrätyskankaita, kaikki materiaalit saat meiltä.

Aika: 8.1. 2020 klo  12-15

 

Käsitöiden tekeminen on ihmiselle hyväksi, ja Verstas247:n jäsenet haluavat kannustaa kaikkia käsitöiden tekemiseen. Verstas247 ei tavoittele voittoa. Kaikki tuotot käytetään toiminnan ylläpitämiseen ja kehittämiseen.

 

Verstas247 – Kallio

 

Lisätiedot

Päivämäärät

31.1. (TÄYNNÄ), 4.2.